موسسه نفت آمریکا (American Petroleum Institute) که به اختصار API نامیده می­شود، بزرگترین و تنها موسسه­ی ملی تامین کننده­ی همه جانبه­ی تجهیزات صنایع نفت و گاز خام در ایالت متحده­ی آمریکا می­باشد. انجمن دارای بیش از ۶۲۵ عضو از بین شرکت­های بزرگ بوده که در صنایع اکتشاف و تولید و بازاریابی نفت، خطوط لوله و تجارت دریایی و ارائه­ی خدمات فعالیت دارند. ماموریت موسسه نفت آمریکا برقرای امنیت در صنعت سراسر جهان و به منظور بالا بردن اطمینان جهانی برای سرمایه­گذاری در صنعت نفت و گاز طبیعی آمریکا می­باشد.

API شامل ۶۸۵ استاندارد و دستورالعمل­های اجرائی می­باشد. تعداد زیادی از این استاندارد­ها در قوانین دولتی و فدرال گنجانیده شده­اند و همچنین در موسسه بین المللی استاندارد سازی (International Standardization Organization (ISO)) به تصویب رسیده­اند. فعالیت­های API طی ۸۵ سال گذشته منجر به پیشرفت تجهیزات صنایع نفت و پتروشیمی و همچنین استاندارد­های عملیاتی شده است. استاندارد­ها و دستورالعمل­های اجرائی API شامل همه­ی بخش­های صنعت نفت و گاز می­باشند و کلیه­ی استاندارد­ها برای استفاده­ی کاربردی از تجهیزات و مواد قابل تعویض و روش­های مهندسی بدون نقص، قابل استفاده هستند.

 در ادامه لینک دانلود دفترچه راهنمای خرید گل حفاری بر اساس استاندارد بین المللی API-13A قرار داده شده است. در این راهنما درباره تمامی مواد تشکیل دهنده گل حفاری از جمله باریت , بنتونیت , هماتیت , نشاسته و کلیه موارد مربوطه مانند گرانروی و ….. توضیحات کامل داده شده است.

 

استاندارد API

Processing your request, Please wait....